Malování intereriéru

Malování interiéru - výběr barev

Psychologie barev

Psychologické působení barev patří v současnosti mezi hlavní kritéria při rekonstrukcích bytů nebo firemních prostor. Začaly se také používat více či méně šarlatánské způsoby určení vhodnosti barevných kombinací na psychiku člověka.

Některé rady mají určitě svůj význam, využitím špatné rady si však mnohdy koledujete o další malování v krátké době.

Ne každý dlouhodobě snese pobyt v obývacím pokoji s "uklidňující" zelenou, zvlášť pokud si k ní přidá teplé tóny "povzbuzující" červené. Řídit se tím, jestli jste cholerik nebo jiný typ osobnosti je možné tehdy, bydlíte-li sami. Melancholickou náladu má čas od času v rodině každý, melancholiky rodiče i všechny děti už dost těžko.

Přesto existují určitá doporučení, která můžete využít.

Dívejte se kolem sebe

Každý člověk má jiný pohled na svět, jsou místa, kam se rád vrací. Rozhlédněte se na takových místech kolem sebe, kombinace barev, které uvidíte, by se vám mohly hodit.

Projděte si obchodní domy s nábytkem, koupelnami, interiérová studia. Katalogy a časopisy berte pouze jako doplněk. Pokud si máte možnost půjčit vzorník z tónovacího centra, vezměte si ho s sebou. Kombinace, které se vám líbí si zapište, později je můžete porovnat s nábytkem.

Pokud je to možné porovnávejte barvy proti vzorníku při přirozeném světle. Umělému světlu obvykle chybí některá ze složek a při jiném svícení může být odstín výrazně jiný.